Prienų krašto muziejus

 

 

Kontaktai

 

Vieta

F. Martišiaus g. 13, Prienai
info@prienumuziejus.lt

+370 319 60379 (muziejaus administracija)

 

Darbo laikas

 

I–IV 8.00–17.00
V 8.00–15.45
VI 10.00 – 16.00
VII nedirba
Pietų pertrauka 12.00–12.45

 

Jei norite apsilankyti kitu, ne nurodytu darbo laiku, skambinkite tel. +370 319 60379.

 

 

  Etnografijos ir tautodailės ekspozicijoje rasite vertingiausius tautodailės ir etnografijos eksponatus.

 

 

„Audinys ir daina, galima sakyti, yra tos formos, į kurias seniausios gadynės laikais išsiliedavo tautos estetinis vidujinis pasaulis…“ (P.Galaunė). Tikimės, kad tai pajausite etnografijos – tautodailės ekspozicijoje.

 

 

Dabartinis Prienų rajonas yra savotiškai išskirtinė vieta pokario kovų istorijoje. Šioje teritorijoje susiėjo Tauro, Dainavos ir Didžiosios kovos partizanų apygardų keliai. Partizanų ekspozicija – kuklus bandymas prisiminti ir pagerbti visus, kurie širdimi ir krauju gynė Lietuvos vardą.

 

 

„Tarsi kraujo kvapą jaustum – žvėries užpultojo išgąstį ir norą gintis. Nedrąsu koją statyti ton vieton, kur galbūt gulėta sužeisto kovotojo. Apsidairai, ar ir tavęs kas netyko nušauti?..“ (A. Antanavičius).

 

 

Interaktyvioje ekspozicijoje pristatoma Justino Marcinkevičiaus kūryba.

 

 

Pastato istorijos (Rūbinė) ekspozicijoje susipažinsite su pastato, kuriame dabar įsikūręs muziejus istorija, namo šeimininkų – Cezaro ir Anos Pšemeneckių asmenybėmis.

 

 

Čia galima pasiklausyti šiame pastate anksčiau dirbusių medicinos darbuotojų ir C.Pšemeneckio mokinės prisiminimų, dalyvauti viktorinoje, pasėdėti ankstesnius laikus menančioje stomatologo kėdėje.

Čia galima pasiklausyti šiame pastate anksčiau dirbusių medicinos darbuotojų ir C.Pšemeneckio mokinės prisiminimų, dalyvauti viktorinoje, pasėdėti ankstesnius laikus menančioje stomatologo kėdėje.

 

 

Kunigo Juozo Zdebskio ekspozicijoje susipažinsite su vieno žymiausių XX a. pokario disidentų ir kovotojų už tikinčiųjų teises kunigo Juozo Zdebskio asmenybe. Pasakojimas apie kunigo Juozo Zdebskio disidentinę veiklą leis patirti kokia buvo tuometinė sovietinė sistema, KGB agentų veikla. Čia rasite J.Zdebskio memorialinius daiktus, drabužius, laiškus.

 

 

 

 

Čia galima pasiklausyti arkivyskupo S. Tamkevičiaus prisiminimus, dalyvauti viktorinoje, pasiklausyti J. Zdebskio vestų rekolekcijų įrašų.

 

 

Sveiki,

Šiuo metu atliekamas tyrimas, kurio tikslas išsiaiškinti muziejaus vartotojų pasitenkinimo lygį įstaigos teikiamomis paslaugomis.

Šio tyrimo rezultatai padės muziejui įvertinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, geriau suprasti vartotojų poreikius bei, į juos atsižvelgus, tobulinti savo veiklą. Jums pateikta anketa yra anoniminė ir konfidenciali, apibendrinti atsakymai bus naudojami veiklos analizei.

Jei sutinkate dalyvauti apklausoje spauskite ant šios nuorodos:

Lankytojų apklausa