LACRIMA-KATILIŪTĖ MARIJA

 

Lacrima96 (1)

Marija Katiliūtė-Lacrima

Marija Katiliūtė-Lacrima (1930 10 04 – 2016 07 06) – vienuolė, viena ryškiausių religinės poezijos kūrėjų Lietuvoje.

Mokėsi Prienų vakarinėje mokykloje, studijavo Vilniaus universitete lietuvių kalbą ir literatūrą, dirbo „Kultūros barų“, „Katalikų pasaulio“ redakcijose. Eilėraščius pradėjo rašyti jau mokykloje. Pirmąsias knygas ji leido kaip anonimas, todėl jos religinių sonetų autoriumi visi laikė Vincą Mykolaitį-Putiną. Tik 1983 metais pasirinko slapyvardį Lacrima, iš italų kalbos išvertus „Aušra“. Poetė išleido ne vieną religinės krypties eilėraščių knygą „Marijos litanija“, sonetai „Negęstanti liepsna“, „Spindėk ir švieski“ ir kitas poezijos knygas. Marija Katiliūtė buvo Kristaus Karaliaus diakonių kongregacijos sesuo, o jos kūrybos šaltinis yra Dievas. Daug eilėraščių tapo bažnytinėmis giesmėmis, neretai laikytomis tiesiog liaudies kūryba.

Sveiki,

Šiuo metu atliekamas tyrimas, kurio tikslas išsiaiškinti muziejaus vartotojų pasitenkinimo lygį įstaigos teikiamomis paslaugomis.

Šio tyrimo rezultatai padės muziejui įvertinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, geriau suprasti vartotojų poreikius bei, į juos atsižvelgus, tobulinti savo veiklą. Jums pateikta anketa yra anoniminė ir konfidenciali, apibendrinti atsakymai bus naudojami veiklos analizei.

Jei sutinkate dalyvauti apklausoje spauskite ant šios nuorodos:

Lankytojų apklausa