Privatumo politika

 

Kas mes esame

Mūsų tinklalapio adresas yra: http://www.prienumuziejus.lt

 

Kokius asmeninius duomenis mes renkame ir kodėl tai darome

Prienų krašto muziejus tvarko šių kategorijų Vartotojo asmens duomenis:

 • kontaktiniai duomenys – elektroninis paštas.
 • skaitmeniniai (statistiniai) duomenys – slapukai, IP adresas, naudojimasis interneto svetainėmis ir socialiniais tinklais bei kiti internete viešai prieinami duomenys.

 

Asmens duomenų tvarkymo tikslai

Prienų krašto muziejus tvarko jūsų asmens duomenis Prienų krašto muziejaus portale tam, kad:

 • Jums būtų patogu naudotis mūsų portalu ir jo veikimas atitiktų Jūsų poreikius;
 • būtų užtikrintas sklandus portalo administravimas;
 • Prienų krašto muziejus galėtų vykdyti statistinę ir kitą analizę, kad galėtų nuolat tobulinti portalo ir jame teikiamas paslaugas;
 • Prienų krašto muziejus galėtų pasiūlyti naujienlaiškio prenumeratą.

 

Kiek laiko saugoma Vartotojo informacija?

Duomenis, kurių tvarkymui būtinas Vartotojo sutikimas arba gali būti pareikštas nesutikimas, Prienų krašto muziejus nustoja tvarkyti šiais tikslais po Vartotojo sutikimo atšaukimo (nesutikimo pareiškimo).

Statistinė „Google Analytics“ įrankiais ir kitų slapukų pagalba surinkta informacija paprastai naudojama iki 3 metų. Kadangi dalį šios informacijos gali ištrinti tik Prienų krašto muziejaus partneriai, jie nustato ir jos saugojimo terminus.

Slapukai paprastai jūsų įrenginiuose išlieka iki 3 metų laikotarpio.

Visus Vartotojo duomenis, kuriuos Prienų krašto muziejus renka aukščiau išvardintais tikslais ir būdais, saugo tol, kol Vartotojas yra aktyvus. Jeigu, Vartotojas nėra aktyvus ir neatšaukia sutikimo, Vartotojo duomenis Prienų krašto muziejus saugo 3 metus, po 3 metų neaktyvaus laikotarpio Vartotojo duomenys yra saugiai pašalinami iš Muziejaus sistemų.

 

Kaip Prienų krašto muziejus gauna Vartotojo duomenis?

Informacija gaunama iš šių šaltinių:

 • bendraujant su Vartotoju telefonu, elektroniniu paštu;
 • iš Prienų krašto muziejaus vidinių duomenų bazių;
 • iš užklausų skirtingoms išorinėms duomenų bazėms (kaip nurodyta toliau).

Informacija renkama naudojant „Google Analytics“ įrankius, leidžiančius fiksuoti ir analizuoti, kaip svetainės lankytojai ja naudojasi. Daugiau apie „Google Analytics“ ir informaciją, kurią šie įrankiai leidžia rinkti, galima sužinoti čia.

Jeigu Vartotojas pageidauja, kad „Google Analytics“ įrankiai nefiksuotų informacijos apie jo naršymą internete, galima naudoti „Google Analytics“ atsisakymo naršyklės papildinį.

Teisinis pagrindas tvarkyti minėtą informaciją – Muziejaus teisėti interesai užtikrinti ir gerinti svetainės veikimą ir teikiamos informacijos pasiekiamumą.

 

Naujienlaiškių prenumerata

Naujienlaiškiams siųsti naudojame „MailerLite“ platformą. Sutikdami gauti naujienlaiškius, kartu perduodate ir leidžiate apdoroti savo duomenis pagal „MailerLite“ Privatumo politiką.

„MailerLite“ privatumo politiką galite rasti čia: https://www.mailerlite.com/privacy-policy.

„MailerLite“ naujienlaiškis yra siunčiamas vartotojams kurie aktyviais veiksmais išreiškė sutikimą dėl naujienlaiškio siuntimo.

Naujienlaiškio prenumeratos galite atsisakyti, paspaudę kiekvieno naujienlaiškio pabaigoje esančią nuorodą „Nebegauti naujienlaiškių“.

 

Slapukai

Prienų krašto muziejus, siekdamas padaryti Vartotojo naudojimąsi Tinklalapiu greitesniu ir patogesniu, naudoja slapukus (angl. cookies). Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri apsilankius svetainėje išsaugoma jūsų įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė gali tam tikrą laiką atsiminti Vartotojo veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), o Vartotojui nereikia jų iš naujo įvedinėti kaskart lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose. Slapukai taip pat padeda surinkti statistinę informaciją apie svetainės lankomumą.

Slapukai įrašomi tik tada, jeigu Vartotojas iššokančiame svetainės pranešime patvirtina savo sutikimą, išskyrus slapukus, kurie reikalingi Muziejaus paslaugoms teikti.

Muziejaus svetainėje naudojami slapukai, kurie:

 • užtikrina svetainės pagrindinių funkcijų veikimą;
 • atpažįsta, ar svetainėje naršo tas pats lankytojas, kuris jau buvo apsilankęs;
 • nustato, ar Vartotojas sutiko, kad slapukai būtų įrašomi jo įrenginiuose;
 • stebi Vartotojo elgseną ir pasirinkimus, siekiant pagerinti pateikiamą medžiagą.

Slapukų naudojimo teisinis pagrindas – Prienų krašto muziejaus teisėti interesai siekiant užtikrinti techninį svetainės funkcionalumą. Kai slapukai naudojami Vartotojo pasirinktims įsiminti, statistiniais ir Vartotojui naudingos informacijos atrinkimo tikslais – Vartotojo sutikimas.

 

Kaip išjungti slapukus ir nebesutikti su jų rinkimu?

Daugelis interneto naršyklių yra nustatytos taip, kad automatiškai priimtų slapukus. Vartotojas gali slapukus bet kuriuo jam patogiu metu išjungti ir tokiu būdu nebesutikti, kad Muziejaus tinklalapis juos rinktų, tačiau taip padarius bus sumažintas tinklalapio funkcionalumas, todėl jis gali neveikti taip, kaip dera ir kaip veikė iki tokio atsisakymo.

Visos šiuolaikinės interneto naršyklės leidžia keisti slapukų nustatymus. Paprastai šiuos nustatymus galima rasti savo naršyklės „parinkčių“ arba „pasirinkimų“ (angl., Settings, Internet Options ir pan.) meniu. Tačiau tokiu atveju Vartotojui gali tekti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart apsilankant interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Slapukų nustatymai Internet Explorer

Slapukų nustatymai Firefox

Slapukų nustatymai Chrome

Slapukų nustatymai Safari web ir iOS.

Daugiau informacijos apie tai, kaip pašalinti slapukus, o taip pat kitos naudingos informacijos, susijusios su slapukų naudojimu, galima rasti interneto svetainėje http://www.allaboutcookies.org/.

 

Kaip galima susipažinti su savo duomenimis?

Jei Vartotojas norėtų sužinoti, kokius duomenis Prienų krašto muziejus yra apie jį surinkęs, galima kreiptis šiuo el. pašto adresu: info@prienumuziejus.lt. Šiuo adresu taip pat galima kreiptis prašant duomenis ištaisyti, ištrinti, apriboti duomenų tvarkymą, atšaukti duotus sutikimus, nesutikti su duomenų tvarkymu remiantis Prienų krašto muziejaus teisėtu interesu, nesutikti su duomenų tvarkymu tiesioginės rinkodaros tikslais, jei taikoma, įgyvendinti teisę į duomenų perkeliamumą.

 

Prienų krašto muziejaus ir Vartotojo teisės bei pareigos

Prienų krašto muziejus pasilieka teisę bet kada, nepranešęs Vartotojui, keisti Tinklalapyje nurodytas Muziejaus teikiamas Paslaugas ar atskiras jų sąlygas.

Prienų krašto muziejus turi teisę bet kada, be išankstinio įspėjimo, sustabdyti ar visiškai nutraukti Tinklalapio veiklą.

Naudodamasis Tinklalapiu ir/ar Prienų krašto muziejaus teikiamomis Paslaugomis, Vartotojas privalo:

 • vadovautis šių Taisyklių nustatyta tvarka ir reikalavimais;
 • nepažeisti Prienų krašto muziejaus ir trečiųjų asmenų teisių ir teisėtų interesų;
 • neteikti melagingų ir/ar klaidinančių duomenų apie save ar kitos neteisingos informacijos;
 • naudotis tik saugiomis elektroninių ryšių ir duomenų perdavimo priemonėmis ir įrenginiais;
 • neplatinti kompiuterinių virusų ir/ar imtis kitų priemonių, kurios galėtų sutrikdyti Tinklalapyje darbą, pakenkti ar sunaikinti informaciją bei sukelti kitokią žalą Tinklalapiui, ar Muziejaus teikiamų paslaugų procesui;
 • nesiimti jokių tyčinių veiksmų, kurie sutrikdytų Tinklalapio veiklą ir Tinklalapio ar Muziejaus paslaugų teikimą Vartotojui ar tretiesiems asmenims;
 • paisyti ir nepažeisti nusistovėjusių ir visuomenės pripažintų elgesio ir moralės normų, trečiųjų asmenų teisių ir teisėtų interesų bei teisės aktų reikalavimų;

Vartotojui pažeidus bet kurią iš šių Taisyklių nuostatų, Prienų krašto muziejus įgyja teisę bet kuriuo metu visiškai ar iš dalies apriboti Vartotojo galimybes bet kokiu būdu naudotis Tinklalapiu.

 

Taisyklių keitimas ir baigiamosios nuostatos

Prienų krašto muziejus turi teisę vienašališkai pakeisti Taisykles apie tai paskelbdamas Tinklalapyje. Taisyklių pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo Tinklalapyje dienos. Jei po Taisyklių pakeitimo ar papildymo Vartotojas ir toliau naudojasi Tinklalapio paslaugomis, laikoma, kad Vartotojas sutinka su nauja Taisyklių redakcija.

Visi iškilę nesutarimai ir ginčai sprendžiami derybų būdu. Nepavykus susitarti, ginčai sprendžiami pagal LR įstatymus.

 

 

Sveiki,

Šiuo metu atliekamas tyrimas, kurio tikslas išsiaiškinti muziejaus vartotojų pasitenkinimo lygį įstaigos teikiamomis paslaugomis.

Šio tyrimo rezultatai padės muziejui įvertinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, geriau suprasti vartotojų poreikius bei, į juos atsižvelgus, tobulinti savo veiklą. Jums pateikta anketa yra anoniminė ir konfidenciali, apibendrinti atsakymai bus naudojami veiklos analizei.

Jei sutinkate dalyvauti apklausoje spauskite ant šios nuorodos:

Lankytojų apklausa