SAKALAUSKAS ALGIMANTAS

 

Algimantas Sakaluskas

SAKALAUSKAS ALGIMANTAS

SAKALAUSKAS ALGIMANTAS (g. 1958 09 22) – tautodailininkas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, Kauno bendrijos valdybos narys, medžio sekcijos pirmininkas, Lietuvos kultūros premijos laureatas.

Gimė Vilkaviškyje. Nuo 1990 m. jo iniciatyva buvo pardėta formuoti Prienų drožėjų kūrybinė grupė. Nuo 1999 balandžio mėn. buvo paskirtas dalininkų įsteigto drožybos centro „Prienų drožėjai“ vadovu. Kuria ir gyvena Prienuose. Dalyvavo per 30 tarptautinių ir respublikinių skulptūros simpoziumų Lietuvoje ir svečiose šalyse. Dalyvavo 50 jungtinių parodų, 5 autorinės parodose Lietuvoje bei užsienyje.

Memorialinių paminklų, didelių skulptūros darbų sukurta apie 500. Aktyviai dalyvauja medžio drožėjų ir skulptorių stovyklose, simpoziumuose, asmeninėse ir grupinėse parodose Lietuvoje ir kitose šalyse, prisideda prie „Misija Sibiras“ projekto.

M. K. Čiurlionio paramos fondo nominantas „Už tautinio paveldo saugojimą“. 2009 m. apdovanotas Kauno apskrities viršininko garbės ženklu. 2010 m. paskirta Kultūros ministerijos Individuali valstybės stipendija už projekto „Prienų ir Birštono krašto kryždirbystė. Sisteminis katalogas“ parengimą.