VIRBICKAITĖ-URBŠIENĖ JULIJA

 

Trenerė J. Urbšienė su savo auklėtiniais

Trenerė J. Urbšienė su savo auklėtiniais

JULIJA VIRBICKAITĖ-URBŠIENĖ (1918 12 08 – 2006 11 07) – mokytoja, profesionali stalo tenisininkė, trenerė, Lietuvos stalo teniso asociacijos garbės narė, I-sios Tautinės olimpiados čempionė, viena pirmųjų TSRS čempionių ir sporto meistrų.

Gimė Prienuose. Mokėsi „Žiburio“ gimnazijoje. Žaisti profesionaliai pradėjo 1936 ir greitai darė pažangą. 1937–iais Lietuvos pirmenybėse iškovojo savo pirmąjį medalį.

1938 laimėjo dar du medalius Lietuvos čempionate, pirmoje tautinėje olimpiadoje vieneto varžybose tapo nugalėtoja, o dvejetų varžybose užėmė prizinę – trečiąją vietą.

1949 mokytojos darbą pradėjo Šiaulių 5-oje vidurinėje mokykloje, taip pat toliau treniravosi ir pergalingai dalyvavo čempionatuose: 19-tame Lietuvos čempionate iškovojo sidabro medalį, 1954 m. Klaipėdoje tapo nugalėtoja moterų tarpe, o kitą aukso medalį iškovojo moterų dvejeto varžybose.

1952 metais TSRS čempionate dviese su Regina Vitulskyte pelnė aukso, o 1954 – sidabro medalius. Komandiniuose žaidimuose 1953 Leningrade pasipuošė aukso, o 1954 ir 1957 Maskvoje – sidabro medaliais. 1957 – 1983 J. Urbšienė sėkmingai dirbo Šiaulių sporto mokykloje stalo teniso trenere. Čempionė net būdama garbaus amžiaus, nepaleido raketės iš rankų: V PSLŽ (pasaulio lietuvių sportinėse žaidynėse) 70-mečių sportininkių grupėje su joniškiete M. Juknevičiene iškovojo bronzos medalius, VI PLSŽ tapo absoliučia nugalėtoja 80-mečių grupėje.

Sveiki,

Šiuo metu atliekamas tyrimas, kurio tikslas išsiaiškinti muziejaus vartotojų pasitenkinimo lygį įstaigos teikiamomis paslaugomis.

Šio tyrimo rezultatai padės muziejui įvertinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, geriau suprasti vartotojų poreikius bei, į juos atsižvelgus, tobulinti savo veiklą. Jums pateikta anketa yra anoniminė ir konfidenciali, apibendrinti atsakymai bus naudojami veiklos analizei.

Jei sutinkate dalyvauti apklausoje spauskite ant šios nuorodos:

Lankytojų apklausa