Prienų krašto muziejus

 

 

Kontaktai

 

Vieta

F. Martišiaus g. 13, Prienai
info@prienumuziejus.lt

+370 319 60379 (muziejaus administracija)

 

Darbo laikas

 

II – V 9.00 – 18.00
VI 10.00 – 16.00
I, VII – nedirba

 

Dienos, kuriomis muziejus nedirba

 

Jei norite apsilankyti kitu, ne nurodytu darbo laiku, skambinkite tel. +370 319 60379.

 

 


 

Etnografijos ir tautodailės ekspozicijoje rasite vertingiausius tautodailės ir etnografijos eksponatus.

 

 

„Audinys ir daina, galima sakyti, yra tos formos, į kurias seniausios gadynės laikais išsiliedavo tautos estetinis vidujinis pasaulis…“ (P.Galaunė). Tikimės, kad tai pajausite etnografijos – tautodailės ekspozicijoje.

 

 

Dabartinis Prienų rajonas yra savotiškai išskirtinė vieta pokario kovų istorijoje. Šioje teritorijoje susiėjo Tauro, Dainavos ir Didžiosios kovos partizanų apygardų keliai. Partizanų ekspozicija – kuklus bandymas prisiminti ir pagerbti visus, kurie širdimi ir krauju gynė Lietuvos vardą.

 

 

„Tarsi kraujo kvapą jaustum – žvėries užpultojo išgąstį ir norą gintis. Nedrąsu koją statyti ton vieton, kur galbūt gulėta sužeisto kovotojo. Apsidairai, ar ir tavęs kas netyko nušauti?..“ (A. Antanavičius).

 

 

Pastato istorijos ekspozicijoje (Rūbinėje) susipažinsite su pastato, kuriame dabar įsikūręs muziejus istorija, sužinosite kas lankydavosi šiuose namuose ir kokios įstaigos buvo įsikūrę iškrausčius iš namų C. Pšemeneckiui.

 

 

 

Kunigo Juozo Zdebskio ekspozicijoje susipažinsite su vieno žymiausių XX a. disidento ir kovotojo už tikinčiųjų teises kun. Juozo Zdebskio asmenybe. Pasakojimas apie kunigo Juozo Zdebskio disidentinę veiklą leis patirti kokia buvo tuometinė sovietinė sistema, KGB agentų veikla. Čia rasite J.Zdebskio memorialinius daiktus, drabužius, laiškus.

 

 

 

Ekspozicijoje „Literatūriniai Prienai“ susipažinsite su žymiausių Prienų krašto rašytojų kūryba, svarbiausiais kūrybiniais pasiekimais, pomėgiais. Interaktyviuose terminaluose sužinosite su kokiu rašytoju švenčiate gimtadienį, iš kurios Prienų rajono vietos yra kilę daugiausiai rašytojų, patikrinsite savo žinias viktorinoje.

 

 

Eksponuojami memorialiniai daiktai yra iš Justino Marcinkevičiaus buto Vilniuje. Pristatomi pagrindiniai kūrybos kelio akcentai: išleistos knygos, gauti apdovanojimai, spektakliai, sukurti pagal rašytojo poemas, dramas.

 

 

 

Interaktyvioje ekspozicijoje pristatoma Justino Marcinkevičiaus kūryba.

 

 

Ekspozicijoje „Sklandytuvų istorija“ susipažinsite su sklandytuvų gamyklos istorija, svarbiausiomis asmenybėmis, žymiausiais gamyklos gaminiais. Interaktyviame terminale galėsite sužinoti sklandytuvo gamybos procesą, sudalyvauti viktorinoje ar išsiųsti atvirlaiškį draugui.

 

 

 

Dabartiname Prienų rajone gimė, augo, gyveno Lietuvoje ir už jos ribų daug žinomų žmonių. Ekspozicijoje „Krašto šviesuoliai“ susipažinsite su žymiausiais krašto mokslininkais, menininkais, politikais, sportininkais, filosofais ir kitų sričių specialistais. Iš čia kilo keliautojas Matas Šalčius, filosofas Antanas Maceina, operos solistas Antanas Kučingis, grafikas Gediminas Pempė, pirmasis Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Petras Leonas ir daugelis kitų.

 

 

 

Lukšų šeima – darbštumo, darnos ir pamaldumo pavyzdys. Nuo mažens savo vaikus auklėjo padėti vienas kitam, rūpintis silpnesniais. Tėvai skiepijo savo vaikams meilę Tėvynei, tautinėms ir religinėms vertybėms.

 

 

Ekspozicijoje sužinosite apie visą Lukšų šeimą, pamatysite memorialinius daiktus, artimųjų atsiminimus, išgirsite „Amerikos balso“ įrašus.

 

Dėmesio!

 

Nuo 2021 m. kovo 1 d. iki 2021 m. kovo 31 d.
Prienų krašto muziejus ir muziejaus padaliniai lankytojų neaptarnaus.

 

Šiomis dienomis turėję vykti renginiai, paskaitos, ekskursijos, edukacijos ir kitos veiklos pasikeitus situacijai ir esant galimybei bus surengti vėliau.

 

Kilus klausimams prašome kreiptis
el. p. prienumuziejus@gmail.com
tel. 8 319 60379, 8 652 99077

 

Prienų krašto muziejaus ir jo padalinių darbo laikas karantino metu:
pirmadieniais – ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 17.00, pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.45;
penktadieniais – nuo 8.00 iki 15.45, pietų pertrauka nuo 12.00 iki 12.45;
šeštadieniais, sekmadieniais – nedirba.

Muziejus nedirba šiomis švenčių dienomis:

 

• Sausio 1 d. – Naujieji metai
• Vasario 16 d. – Lietuvos valstybės atkūrimo diena
• Kovo 11 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena
• Šv. Velykos (sekmadienis ir pirmadienis).
• Gegužės 1 d. – Tarptautinė darbo diena
• Pirmąjį gegužės sekmadienį – Motinos diena
• Pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną
• Birželio 24 d. – Joninės (Rasos ir Joninių diena)
• Liepos 6 d. – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena

• Rugpjūčio 15 d. – Žolinės (Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų diena)
• Lapkričio 1 d. – Visų Šventųjų diena
• Gruodžio 24 d. – Kūčių diena
• Gruodžio 25 – 26 d. – Šv. Kalėdos